Čermákova stezka

Tato naučná trasa, pojmenována po staviteli Kružberské přehrady Janu Čermákovi, začíná přímo u nás v Davidově mlýně. Je dlouhá něco málo přes 5 km a po cestě na vás čeká 8 informačních tabulí, které vám přiblíží zdejší historické i přírodní památky a další zajímavosti regionu. 

Rozhledna Staré Těchanovice

Asi 20 minut chůze od Davidova mlýna v obci Staré Těchanovice se nachází krásná dřevěná rozhledna, kterou zde nechala vybudovat stejnojmenná obec. Za dobrého počasí můžete obdivovat přehradu Kružberk, bývalou sopku Velký Roudný až po některé vrcholy Jeseníků.

Přehrada Kružberk

Kružberskou přehradu najdeme na řece Moravice. Zdejšímu okolí slouží jako zdroj pitné vody, kterou dodává i do Ostravy. Celou vodní nádrž je možné objet po jejím odvodu na kole. Na cestě můžete spatřit již zmíněné zříceniny hradů, a dokonce i domů.

Pozůstatek hradu nad Kružberskými skalami

V údolí řeky Moravice nedaleko vodní nádrže Kružberk najdete mezi skalami pozůstatky hradu, o kterém pořádně nikdo nic neví. Hrad Kružberk je tak opředen tajemstvími a a nejspíše už i vždy bude. Jeho pozůstatky a okolí si velmi oblíbili horolezci, kterým slouží jako cvičné skály.

Slezská harta

Nejmladší vodní nádrž v České republice nabízí hned několik možností k vyžití. Jednou z aktivit je cyklostezka okolo přehrady, kde při jízdě na kole můžete pozorovat vyhaslou Venušinu sopku.

Zámek Hradec nad Moravicí

Zámek Hradec nad Moravicí, který někomu může připomínat slavné Bradavice z Harryho Pottera, vás okouzlí svou romantickou atmosférou. Jedná se vlastně o celý zámecký komplex, jehož součástí červený novogotický zámek, bílý klasicistní zámek a Bílá věž s parkem.

Větrné mlýny

V Moravskoslezském a Olomouckém kraji najdete také spoustu starých větrných mlýnů, které vás uchvátí svou kouzelnou romantickou atmosférou dávných dob. Představíme vám pár, které jsou na dojezd od Davidova mlýna.

Zřícenina hradu Vikštejn

Někdejší hrádek Vikštejn najdete na nedaleko města Vítkov. Rozpíná se na skalnatém vrchu s výhledem na meandry řeky Moravice. Kdysi býval Vikštejn pevností, dnes se z něj však zachovaly jen části hradeb s obrysy oken malá vyhlídková věž, odkud je nádherný výhled na okolní lesy Nízkého Jeseníku.

Pustevny

Horské sedlo Pustevny se nachází v Beskydech v Radhošťské hornatině nabízí skýtá výhled na klenoty Jurkovičovy lidové architektury. Pustevny mají své kouzlo celoročně, jak v létě, tak v zimě.

Trojmezí u Hrčavy

Byli jste někdy ve třech státech zároveň? Právě na Trojmezí u Hrčavy můžete být během pár kroků v Česku, Slovensku a Polsku.