„Trochu jiná dovolená”

Aktuální teplota:

Vodáctví na řece Moravici a Slezské Hartě

Vodáctví na řece Moravici a Slezské Hartě

Vodomilové si skutečně přijdou na své při sjíždění řeky Moravice vedoucí překrásným desítky kilometrů dlouhým údolím řeky Moravice.

Avšak i při nízkém stavu vody, kdy je řeka nesjízdná, je na řece několik míst s klidnou vodou sjízdných za každého stavu vody vhodných pro rodiny s dětmi a nebo pro začínající vodáky. Je to např. asi 1 km dlouhý a díky jezu klidný romantický úsek řeky, který začíná přibližně 300 metrů pod přehradní zdí nádrže Kružberk. K vodě je s lodí pohodlný přístup pod lávkou vedoucí k restauraci Velké sedlo na konci tenisových kurtů. Úsek končí nad jezem před obcí Kružberk, kde loď otočíme a plujeme zpět. Autem lze zaparkovat 20 metrů od vody na parkovišti restaurace Velké sedlo, která vám zároveň poskytne občerstvení a chutné teplé jídlo.

Dalším vhodným klidným úsekem je menší přehradní nádrž Podhradí. Auto zaparkujeme na parkovišti Autokempu Podhradí, asi 20 metrů od řeky Moravice na začátku vzdutí nádrže. Nádrž je dlouhá asi 2 km a nachází se v překrásném zalesněném údolí a končí vysokým jezem. Tento jez je nebezpečné sjíždět.

Největší vodní plochou na Moravě velmi vhodnou pro všechny druhy vodních sportů včetně plachetnic, vyjma používání spalovacích motorů, je nová přehradní nádrž Slezská Harta. Na několika místech končí ve vodě původní zachovalá asfaltová silnice, kde je možné pohodlně dostat loď z přívěsu do vody a zpět. Je to např. v obci Leskovec, v obci Roudno, kde je také vybudováno pontonové přístavní molo (někdy bývá závora) a nebo v obci Nová Pláň.


Sjezdy Moravice

Sjezdy Moravice

Davidův mlýn, řeka, ryby, příroda a vodáci patří neodmyslitelně k sobě. Pohoda na vodě i po splutí řeky – to může být představa…


Chcete se dozvědět více?

Máte-li zájem o bližší informace k tématu "Vodáctví na řece Moravici a Slezské Hartě", kontaktujte nás.
Vyplňte prosím pole Váš dotaz a chcete-li od nás obdržet odpověď tak také Email.