„Trochu jiná dovolená”

Aktuální teplota:

Sauna - solná, biosauna a infrasauna

Sauna - solná, biosauna a infrasauna

Sauna se nachází v druhém patře v budově Mlýna, takže hosté ubytovaní v této budově budou mít možnost do ní vstoupit "suchou nohou". Župany a hotelové pantofle je možné si za poplatek zapůjčit na recepci. Hosté ubytovaní v apartmánech mají župany k dispozici na pokojích.

Hosté si mohou vybrat saunu solnou, biosaunu a infrasaunu. K ochlazování poslouží, ochlazovací chodník, ochlazovací vědro nebo sprcha. Lehátka a lavice k odpočinku, nápoje k osvěžení jsou samozřejmostí.

Ochlazovací chodník funguje na jednoduchém principu. V  bazénku se dnem, pokrytým oblázky, je 12 °C voda. Procházíte se v bazénku  se studenou vodou a celý cyklus několikrát opakujete. Hlavním účinkem této procedury je zlepšení prokrvení nohou, celkového metabolismu a krevního oběhu. Oblázky na dně masírují chodidla.

Polévací vědro. Každý saunař ví, že ochlazení v bazénku nebo ve sněhu nic nenahradí. Protože sníh není celý rok, tak jsme zvolili jistotu ochlazovacího polévacího vědra,které Vás zaručeně ochladí a připraví na další cyklus v saunovací komoře.

Solná sauna. Unikátní spojení solné terapie, barevné terapie a sauny, kdy během saunování budete inhalovat himálájskou sůl ve formě suchého aerosolu. Dosažená účinnost inhalace je vyšší než v solné jeskyni. Hlavní podstatou účinnosti solného aerosolu je inhalace významného počtu vdechovaných částic (1-5 mikronů). Tyto částečky jsou pro lidský dýchací systém nejvíce efektivní složkou. Solný aerosol vyčistí vzduch a vytvoří antibakteriální, téměř sterilní prostředí. Účinky solného aerosolu na lidský organismus jsou podloženy desítkami let zkušeností. Terapie je určena především pro osoby trpící onemocněním cest dýchacích, alergiemi, astmatem, chronickou bronchitidou, kožními chorobami, poruchami krevního oběhu a tlaku. Solný aerosol je samozřejmě vhodný i k celkové relaxaci a regeneraci lidského organismu.

Bio sauna je kombinací finské a parní sauny. Je vyhřívána na teplotu 40–70 °C, nicméně s vyšší relativní vlhkostí vzduchu, kterou si můžete vytvořit jemným poléváním kamenů saunovými esencemi naředěnými vodou. Pozitivní atmosféra v bio sauně je dotvořena jemným osvětlením.

Ceník

  • Pronájem celé sauny – 800 Kč/hodina
  • Jedna osoba – 150 Kč/hodina
  • Volný přístup pro všechny ubytované do naplnění kapacity.

Kapacita sauny je 8 osob.
Děti do 6 let mají vstup zdarma.

Provozní doba sauny je od 16.00 - 20.00 h. Vstup do sauny je možný po celou provozní dobu do naplnění její kapacity.

Chcete se dozvědět více?

Máte-li zájem o bližší informace k tématu "Sauna - solná, biosauna a infrasauna", kontaktujte nás.
Vyplňte prosím pole Váš dotaz a chcete-li od nás obdržet odpověď tak také Email.