„Trochu jiná dovolená”

Aktuální teplota:

Pěší turistika - Přírodní park Moravice

Pěší turistika - Přírodní park Moravice

Přírodní park Moravice nabízí krásnou přírodu s kopcovitým terénem, listnaté a jehličnaté lesy, slunné louky, lesní plody a čisté ovzduší. Výjimečně čistý vzduch v Přírodním parku Moravice působí léčivě na duševní vyčerpání, alergie a celkovou regeneraci organismu.

Územím Přírodního parku Moravice prochází řada pěších turistických tras. K nejvýznamnějším patří mezinárodní trasa "E3" Eisenach-Praha-Budapešť, procházející pod Kružberkem nejkrásnějšími partiemi řeky Moravice (červená turistická značka) až do Hradce nad Moravicí, odkud pokračuje přes Březovou do Fulneku (modrá značka).

Pestrý a zajímavý okruh kolem Hradce nad Moravicí s romantickými výhledy na zámek a jeho okolí je známý jeko "Bezručova stezka" (20km, žlutá značka).

Poutní místo Maria Talhof je přístupné pěšky z Filipovic po modré turistické značce a nebo z Melče po žluté turistické značce.

V území jsou značeny i jiné turistické trasy, které nabízejí možnost návštěvy dalších zajímavých míst. O místních zajímavostech informují tématické stezky: Přírodovědná informační stezka Moravice (1,2 km, neznačená) vede pod zříceninou hradu Vikštejn v Annině údolí. Na trase je umístěno 6 tématických informačních tabulí a informační tabule o přírodním parku Moravice.

V roce 2014 byly zpřístupněny nově založené naučné trasy Dědictví břidlice a Čermákova stezka.

Přírodovědná vlastivědná stezka Hanuše u Hradce nad Moravicí (4,5 km, značená) - začíná nad silnicí v úrovni odbočky k hotelu Belaria. Stezka je vybavena tabulemi na 9 tématických zastavení.

Chcete se dozvědět více?

Máte-li zájem o bližší informace k tématu "Pěší turistika - Přírodní park Moravice", kontaktujte nás.
Vyplňte prosím pole Váš dotaz a chcete-li od nás obdržet odpověď tak také Email.